Інтернет став невідʼємною частиною нашого повсякденного життя. Кожного дня мільйони користувачів здійснюють пошук інформації онлайн.
За останніми даними, 46%* усіх пошукових запитів в Google включають локальну складову: «Найближчий магазин дитячих іграшок», «Банкомат поруч», «Аптека біля мене» тощо.
Якщо ви керуєте бізнесом з фізичною локацією (така, що присутня за конкретною адресою), важливим є, щоб якомога більше людей навкруги дізналися про нього. А щоб оцінити наскільки ефективно бізнес відображається в мережі, потрібно провести аудит локальної присутності.
Отже в цій статті ми розглянемо наступне:
Що таке локальна присутність бізнесу?
Локальна присутність бізнесу – це відображення інформації про компанію на мапах, в каталогах, агрегаторах даних, пошукових системах і соціальних мережах у певній географічній зоні.
Вона включає в себе видиму користувачу інформацію про бізнес, таку як назва, опис, адреса, телефон, години роботи, відгуки клієнтів і фотографії, які дозволяють потенційним клієнтам знаходити та знайомитися із послугами або товарами саме в даному регіоні.
Також є елементи, які залишаються за кулісами технічних налаштувань: ключові слова і пошукові запити.
Google Business Profile – фундамент локальної онлайн-присутності бізнесу.
В 2023 році 92% пошукових запитів відбувалися в Google**.
Тому логічно, що однією з найбільш популярних платформ для відображення інформації про бізнес є Google Business Profile.
Google використовує інформацію з Google Business Profile для відображення результатів у місцевому пошуку. Якщо ви маєте активний бізнес-профіль, ваш бізнес стає легше виявити користувачам, які шукають товари чи послуги у вашому регіоні. Також клієнти мають змогу отримати актуальну інформацію про бізнес, поспілкуватися з його представниками або залишити відгук.
Аудит локальної присутності та його складові.
Аудит локальної присутності – це проведення комплексного аналізу та оцінки онлайн-присутності бізнесу та надання рекомендацій за результатами.
Основна мета аудиту – з’ясувати як саме користувачі знаходять локації компанії на мапах, ідентифікувати чинники, які впливають на рейтинг у пошукових системах, таких як Google, та знайти потенційні зони росту трафіку для локацій та сайту бізнесу.
Розглянемо детальніше основні складові аудиту.
Однією з ключових складових аудиту є перевірка основної інформації про компанію в Google Business Profile: назви компанії, адреси, веб-сайту, телефону та годин роботи. Важливо, щоб ці дані були актуальними та співпадали з фактичними даними, а також з іншими ресурсами компанії – сайт, соціальні мережі, тощо.
Getpin вирішує проблему своїх клієнтів, надаючи зручний інструмент для керування багатьма локаціями. Це дозволяє витрачати мінімум ресурсів на регулярне та своєчасне оновлення інформації про бізнес.
Оскільки кожен користувач мережі Інтернет може запропонувати та внести зміни в картку з описом будь-якої локації на мапах, важливо знаходити такі зміни та повертати коректні дані.
З ростом кількості локацій, стає складніше відслідковувати зміни та вносити коректні дані. Тож, для оптимізації витрат часу та ресурсу, Getpin реалізував своє рішення для бізнесу з внесенням масових змін одночасно на всі локації та захистом даних від змін запропонованих іншими користувачами. Захист від змін полягає в можливості автоматичного перезапису даних, після того як будь-який користувач ззовні змінив дані про вашу локацію.
Ще однією ключовою складовою вашого бізнес-профілю в Інтернеті є опис компанії.
Мета опису локацій – надати корисну та актуальну інформацію про ваш бізнес. Для підвищення видимості локацій на картах Google важливо додавати опис на кожну з них.
Опис має бути як уніфікований, так і унікальний для кожної локації.
Функція уніфікованого опису – розказати користувачу основні відомості про локацію. Інформація може включати дані про компанію та її діяльність, категорії виду діяльності, посилання на вебсайт, доступні опції (наприклад, покупки в магазині / купити онлайн / доставка). Уніфікація спрощує пошук та підвищує довіру до компанії.
Унікальний опис, навпаки, адаптований під кожну окрему локацію (наприклад, Аптека “Назва” в Києві), збагачений локальними ключовими словами для отримання більшої кількості трафіку.
Тож, після проведення аудиту ми складаємо список локацій, до яких слід додати опис, і обов’язково надаємо рекомендації стосовно його змісту. А в кабінеті Getpin є можливість додавати та змінювати опис масово та одночасно на всіх або обраних локаціях.
Іншим важливим елементом аудиту є перевірка зображень та фотографій локацій.
Актуальні фотографії локації допомагають клієнтам ідентифікувати компанію на місці, а також дають уявлення про бізнес. Тому ми рекомендуємо додавати актуальні зображення до інформації про компанію.
За результатами аудиту бізнес отримує вичерпний перелік локацій, на яких відсутні фотографії або їх замало. Також, надаються рекомендації щодо змісту фотографій та графіку їх додавання. Функціонал платформи Getpin допоможе з поштучним і масовим завантаження фотографій на обрані локації.
Невідʼємною частиною аудиту є аналіз пошукових запитів, пов’язаних з діяльністю бізнесу.
Аналіз пошукового попиту по локаціям включає:
Додатково до основної складової, аналізуємо пошукові слова, за якими знаходять локальні сторінки сайту бізнесу.
Перевіримо на яких позиціях та по яким пошуковим запитам ранжуються локальні сторінки сайту, чи достатньо локального пошукового трафіку та надамо рекомендації по їх оптимізації. І на завершення, проводимо кросс-аналіз з тими пошуковим словами, по яким ранжуються ваші локації.
За результатами аналізу надаємо розгорнуті рекомендації по оптимізації локацій та локальних сторінок вашого сайту.
Додатково, слід аналізувати відгуки клієнтів, оскільки вони мають найбільший вплив на репутацію бізнесу.
Аналіз включатиме
За результатами, зазначимо які локації чи групи локацій найбільше впливають на зміну рейтингу та надамо кастомізовані рекомендації.
Варто пам’ятати, що представникам компаній слід відповідати не тільки на позитивні, але і на негативні відгуки. За останніми даними, 75%*** бізнесів не відповідають на негативні відгуки. Хоча користувачі звертають увагу на такі повідомлення.
Щоб зменшити витрати часу на керування відгуками, ви можете скористатися платформою Getpin. Тут в єдиному акаунті є можливість проглядати відгуки про компанію з різних майданчиків, а також налаштовувати автовідповіді в залежності від оцінки клієнта. А для стимулювання відгуків та опрацювання негативного фідбеку непублічно, радимо звернути увагу на сервіс RateMe.
Важливо враховувати, що на рейтинг локації впливають оцінки користувачів та відгуки, тож чим вище рейтинг, тим частіше компанія з’являється у пошуковій видачі та отримує більше органічного трафіку.
На завершальному етапі аудиту локальної присутності необхідно ретельно перевірити згадки та відгуки про бізнес на різних платформах, включаючи ті, які не використовуються активно. Це дозволяє отримати повне уявлення про публічну думку та забезпечити ефективний контроль над репутацією компанії. Аналіз відгуків із різних джерел допомагає виявити тенденції та визначити слабкі та сильні сторони бізнесу.
Які результати отримає бізнес після проведення аудиту локальної присутності.
Загалом, аудит локальної присутності – це комплексний аналіз різноманітних факторів, які відображають компанію в онлайн-середовищі.
Після проведення аудиту ми надаємо розгорнуті висновки по результатам аналізу, а також рекомендації щодо подальших дій. При впровадженні всіх наданих рекомендацій, поступово трафік на локації компанії зростає в середньому на 30%****.
Якщо ви бажаєте збільшити кількість відвідувачів вашої компанії – зверніться до нас. Ми проаналізуємо якість відображення вашого бізнесу онлайн та надамо персоніфіковані рекомендації щодо покращення його видимості для наявних та потенційних клієнтів.
Але важливо памʼятати, що для отримання топових позицій в локальному пошуку потрібно не тільки мати повністю заповнений бізнес-профіль компанії, а і слідкувати за актуальністю наданої в ньому інформації, вчасно її оновлювати та активно комунікувати з клієнтами.
*дані Safaridigital
** дані Statcounter
*** дані Explodingtopics
**** дані Getpin
*****дані Forbes
Рішення
© Getpin OÜ, Tallinn, Estonia