Що наразі відомо?
Генеративний штучний інтелект, особливо ChatGPT, захопив світ штурмом і сколихнув Кремнієву долину Великі технологічні гіганти почали змагання у здібностях приборкати ШІ і використати його якомога ефективніше.
Лише через кілька тижнів після запуску чат-бота OpenAI, Microsoft відреагувала, включивши модель GPT-4 у пошукову систему Bing. В свою чергу, це спонукало Google вийти на ринок із власним чат-ботом під назвою Bard.
Наразі Google більш стриманий і свої подальші плани поки тримають за зачиненими дверима. Згідно зі звітом “New York Times”, технічна група працює над абсолютно новою пошуковою системою, яка за допомогою штучного інтелекту має революціонізувати пошук в Інтернеті. Паралельно робота ведеться над новими функціями штучного інтелекту для відомого пошуковика під кодовою назвою «Magi».
Наразі невідомо, коли нова пошукова система побачить світ. За попередньою інформацією, розробка все ще знаходиться на ранній стадії. Метою нововведень є значно більша персоналізація користувацького досвіду.
Про які нововведення наразі відомо:
система має передбачувати бажання користувачів, на основі їх пошукових запитів;
планується відображати списки з передвибраними опціями для пошукової інформації або рекомендацій щодо покупки продуктів;
компанія експериментує з чат-ботом для розробників, який може писати код;
можливо буде додано функцію сканування контексту веб-сторінки, що дозволить отримувати відповіді на додаткові питання;
очікується додавання можливості шукати музику з допомогою чат- боту.
Скоріш за все, це далеко не весь перелік нових функцій.
Користувацький інтерфейс, ймовірно, буде схожий на поточно доступні чат-боти Bard, Bing та ChatGPT. Таким чином, користувачі зможуть вести розмову з пошуковою системою, яка схожа на розмову з людиною, замість коротких запитів у поле вводу.
Згідно з повідомленням ЗМІ, Google планує анонсувати новий штучний інтелект у своїй пошуковій системі вже в травні.
Очевидно, загроза втрати продажів створює додатковий тиск. Нещодавно зʼявилася інформація, що Samsung планує використовувати Bing замість Google як нову пошукову систему за замовчуванням на своїх пристроях Android. Це повідомлення шокувало співробітників Google.
Як і Apple, Samsung наразі встановлює пошукову систему Google за замовчуванням на своїх смартфонах і планшетах. Google бере невелику плату за контракти з великими виробниками. У випадку Samsung, згідно зі звітом, обіг становить 3 мільярди доларів США.
Цього року також планується продовження контракту з Apple. Тут йдеться вже про 20 мільярдів доларів. Тож є ймовірність, що нововведення від Google мають запрацювати вже в 2023, що допоможе компанії «тримати марку» перед конкурентами і партнерами та не втратити дороговартісні контракти.
З цікавістю будемо спостерігати за подальшим розвитком подій та тримати вас в курсі останніх новин
Рішення
© Getpin OÜ, Tallinn, Estonia